Itálie červen 2013

V červnu jsme již po páté jeli do Villy Ascoli ve Vieste na poloostrově Gargáno v Itálii. Týden a to nejen pro ženy, byl plný slunce, moře, cvičení a pohody. Děkujeme autobusové dopravě Grundmann a moc děkujeme manželům Ascoliovým za domácí atmosféru, kterou jsme si užívali. Oproti loňskému roku Ascoliovi ještě vybudovali bazén, který jsme také hodně využívali, jak na cvičení tak na relaxaci. Ranní cvičení bylo buď na pláži nebo na zahradě a to Powerjóga. Dopoledne Aqua gymnastika v bazénu. V podvečeru jsme si zatančili Zumbu a buď protahovali, nebo posilovali. Výběr byl opravdu pestrý!

Zájemce o nákupy nadchnul pondělní trh ve Vieste. V úterý jsme vyjeli autobusem na nádherný výlet. První zastávkou bylo San Giovanni Rotondo, kde žil a působil v Itálii velice oblíbený kněz Pio z Pietrelciny nazývaný Padre Pio. Další zastávkou bylo městečko Monte Sant´Angelo. Tam jsme vystoupali od hladiny moře do výšky 830 metrů nad mořem, byla to cesta plná ostrých serpentin. Ale městečko je nádherné, kromě tvrze na jejím vrcholu, je zde známá  Basilica- Santuario di San Michele Arcangelo, kde se v roce 490 zjevil Archanděl Michael. Cesta zpět do Vieste vedla Národním parkem Gargáno, ten také stojí za návštěvu a tak ho navštívíme v září.

Ve čtvrtek jsme již tradičně vyjeli do Vieste na slavnosti sv. Antonína. Byla to opravdu krásná slavnost spojená s procesím, hudbou a dvěma velkými ohňostroji!

A krom toho všeho jsme si užívali moře a sluníčka. Loučení bylo dojemné, ale od 14. září budeme u Ascoliů opět a už se moc těšíme - pojeďte také.

italie-2013