Goji - kustovnice čínská i na hubnutí?

Drink-z-Goji-300px

Už je to velmi dávno, co jsem se seznámila s Kustovnicí čínskou neboli Goji. Začala jsem se o její plody zajímat a zjistila jsem, že v Číně byla Goji nazývána ovocem nesmrtelnosti, červenými diamanty a elixírem zdraví. Občas jsem si jí koupila. Setkala jsem se s různými dovozci a měla možnost zkoumat kvalitu. Některé plody byly malé, některé málo červené, některé špatně usušené, tedy plesnivé a černé.

Po té co mne kontaktoval obchodní zástupce firmy Himalyo a informoval mne, že dodávají i 100% džus jsem neváhala a podepsala s firmou obchodní zastoupení.

Himalaje-300pxDozvěděla jsem se, že se Goji, které k nám dovážejí, se pěstuje na svazích himálajského podhůří v provincii Ning-sia. Na keřích Kustovnice rostou jasně oranžové bobule s jemně nasládlou chutí, které přímo překvapují zdraví prospěšnými látkami. Podle lékařských analýz tyto plody obsahují bezmála 20 aminokyselin, přičemž je jich 8 esenciálních, tedy pro lidský organismus nezbytných. Dále je v ní velké množství stopových prvků a je velmi bohatým zdrojem karotenoidů a vitamínů B1, B2, B6 a E.

Himalyo je evropský distributor a na náš trh dodává velice kvalitní produkty:

Osobní zkušenosti s užíváním Goji

Kustovnice-cinska-rostlina-a-plody-300pxKonzumuji pravidelně jak džus, tak plody. Ráno si dám na lačno malou skleničku džusu a večer sušené plody, které mi nesmírně chutnají. Sypu si je i do jogurtu, ovesné kaše, ale nejvíc je jím samotné.

Optimální denní dávky 10 až 30 g (malá hrst) denně sušených plodů a 25 ml džusu denně.

Po více než dvou měsících konzumace Goji jsem zjistila, že šaty, které mi byly těsné, jsou mi opět akorát. Po přeměření nejširších partií - pas, boky a stehna jsem zjistila, že jsem zhubla v pase i přes boky 4 cm a přes stehna 2 cm! Nejsem člověk, který by držel diety, za prvé bych je nedodržovala a za druhé vím, že po návratu k „normální“ stravě přiberu jednou tolik.

Na internetu jsem shlédla, nějaké reklamy na hubnutí s Goji, ale nepřikládala jsem jim velkou váhu. Nyní jsem se přesvědčila sama, že Goji opravdu funguje. Jsem spokojenější a mám lepší náladu.

Kustovnice se stala součástí mého jídelníčku a to mohu vřele doporučit i vám vážení čtenáři.

10 důvodů pro Goji

  1. Dopomáhá tvorbě kolagenu pro normální funkci cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a dalších orgánů.
  2. Podporuje obvyklou funkci imunitního systému během i po intenzivním fyzickém výkonu.
  3. Přispívá k běžnému fungování nervové soustavy a normální psychické činnosti.
  4. Obsahuje draslík, který podporuje funkci svalů a příznivě působí na krevní tlak.
  5. Hořčík obsažený v goji přispívá k normální psychické činnosti, k udržení normálního stavu kostí a zubů.
  6. Díky obsaženému vápníku přispívá k normální srážlivosti krve, energetickému metabolismu a funkci trávicích enzymů.
  7. Součástí goji je i kyselina linolová, která pomáhá udržovat normální hladiny cholesterolu v krvi.
  8. Obsahuje také vitamín A, který udržuje v dobrém stavu sliznice, pokožku a zrak.
  9. Díky obsaženému železu přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  10. A v neposlední řadě obsahuje obrovské množství antioxidantů.